O mnie

Jacek Żelazek

Urodziłem się w 1979 roku. Od najmłodszych lat interesowałem się rzeźbiarstwem i muzyką. Mieszkam w Krzewencie na Kujawach, w swoich rodzinnych stronach. Robię bębny i gram na bębnach. W swoim dorobku mam takie instrumenty jak bębny szamańskie, bębny obręczowe, congi, djembe, bębny basowe, bata, taiko, riqi oraz różne tamburyna.

Kiedy sam nie gram moje bębny grają w Świecie - przy ogniskach, w domach, na scenach, w studiach nagrań... bardzo to lubię.

Na bębnach gram od 14 roku życia. O ile dobrze pamiętam od początku grałem dla kogoś. Tzn. był ktoś kto potrzebował żebym grał. Podobnie zresztą było z robieniem bębnów szamańskich - kiedy zrobiłem pierwszy pojawiło się kilkanaście osób, które chciały, abym zrobił dla nich bęben. To było dla mnie impulsem, aby zacząć robić bębny. Z graniem było podobnie. Grałem dla ludzi i ludzie chcieli, abym dla nich grał. Czasami miało to wymiar duchowy a czasami sprzyjało zabawie.

Bębnami zainteresowałem się dzięki działalności artystycznej Jurka "Słomy" Słomińskiego. Przez wiele lat jego sposób gry na bębnach był dla mnie kierunkiem rozwoju. Moimi nauczycielami gry na instrumentach perkusjnych byli lub są nadal na perkusji - Piotr Biskupski, na congach - David Saucedo Valle, Nikodem Bąkowski, Raynaldo Cuza, na bębnach obręczowych Murat Coskun, Yshai Afterman, Zohar Fresco, Andrea Piccioni, Philipp Kurzke, Tayfun Ates. 

Od Pawła "Pabla" Myczkowskiego uczyłem się jak robić bębny. Po pierwszym okresie nauki, nawiązaliśmy stałą współpracę, która w różnej formie trwa do dziś. Jestem mu bardzo wdzięczny za wszystkie wskazówki, których mi udzielił.

Miałem przyjemność współpracy muzycznej z wieloma muzykami, m.in. Davidem Saucedo Valle, Honoratą Kożuchowską, chórem The Voices, Słomą, Don Vasylem, Fleshmob Orchestra, (w składzie: Tadeusz Sudnik, Janusz Smyk, Paweł Prochnowski, Andrzej Rejman, Rafał Smoliński, Zbych Kunkowski), Witkiem Vargasem, a w bardzo wczesnej młodości również z Adamem Palmą i Filipem "Wieżą" Różańskim. Od kilku lat współpracuję z Agatą Steczkowską w ramach Mistrzowskich Warsztatów Interdyscyplinarnych.

Poza wykonywaniem bębnów i grą na nich, dzielę się z innymi moją pasją życiową podczas warsztatów. Przez kilka lat miałem swoje strudio w Warszawie, a obecnie prowadzę warsztaty w swojej pracowni w Krzewencie. Jestem również zapraszany do prowadzenia warsztatów na terenie całego kraju w sektorze publicznym i prywatnym.


Wywiad w radiu RDC

 Publikacja: 20 sierpnia 2018 roku
O rytmie i bębnach obręczowych opowidam w radiu RDC
http://www.rdc.pl/podcast/swiat-dzwiekow-agaty-steczkowskiej-19-08-2018/
Czytaj więcej »

Wywiad w magazynie Perkusista

 Publikacja: 29 stycznia 2018 roku
Literatura nieobowiązkowa - wywiad, którego udzialiłem magazynowi Perkusita :)
dostęny online tutaj
Czytaj więcej »

W pracowni

 Publikacja: 01 września 2017 roku
Na razie kilka zdjęć ...
Czytaj więcej »

O mnie

Kontakt

Jacek Żelazek - Pracownia bębnów
Krzewent 55a
87- 820 Kowal
Telefon: +48 602 499 439
Email: jacek@bebnyjackazelazka.pl
Copyright © 2017 Jacek Żelazek - Pracownia bębnów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie AMBIcode.pl dla Jacek Żelazek - Pracownia bębnów.
   

Informujemy, że niniejsza strona korzysta z plików cookies. Jest to niezbędne do poprawnego jej działania. Korzystanie z niej jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie plików cookies.