Workshops

Making shamanic drum workshops, frame drumming workshops and others

Frames and drums - warsztat gry na bębnach obręczowych Murat Coskun 12-13 października 2019

 Publication: March 12, 2019
warsztaty gry na bębnach obręczowych, bębny obręczowe, Murat Coskun

Zapraszamy na wspaniały warsztat gry na bębnach obręczowych, który poprowadzi mistrz Murat Coskun.

Program warsztatów:

 • Techniki gry na bębnie obręczowym w pozycji up-right oraz lapstyle. Pozycja up – right to klasyczny sposób gry na bębnie obręczowym spotykany od Afryki Północnej przez Bliski Wschód po Turcję, a także w Europie. Lapstyle to stosunkowo nowy sposób gry jednak współcześnie bardzo popularny. W ramach tego modułu poznasz sposoby wydobywania różnych dźwięków z bębna, które pozwalają na wydobycie pełni barw tego instrumentu.
 • Nauka rytmów. Na warsztacie poznasz rytmy z arabskiego i tureckiego kręgu kulturowego a także otrzymasz ćwiczenia, dzięki którym będziesz mógł sam rozwijać technikę gry oraz budować własne rytmy.
 • Indyjska sztuka wokalizacji rytmów – Konnakol. Konnakol to indyjski język, dzięki któremu możesz śpiewać rytmy. W Południowych Indiach jest sztuką samą w sobie, ale także doskonałą metodą zapamiętywania rytmów oraz nauki improwizacji.
 • Body percussion – wykorzystanie ciała jako instrumentu. Jest to metoda wszechstronnie rozwijająca umiejętności rytmiczne. Może być wykorzystywana do codziennego ćwiczenia gry na instrumentach perkusyjnych ale także jest doskonałą metodą pracy z dziećmi.
 • Nauka śpiewu i akompaniamentu na bębnie w rytmice orientu. W tradycji muzyki tureckiej, perskiej i arabskiej bębny od zawsze towarzyszyły pieśniom. Nikt lepiej nie wprowadzi nas w ten fascynujący świat niż człowiek, dla którego te pieśni są częścią dzieciństwa i życia codziennego. 

Poziom kursu: podstawowy/medium. Zakres materiału, który chcemy zaprezentować jest bardzo szeroki, jednak kluczowym celem warsztatu jest przekazanie solidnych podstaw. Jeśli grasz już na bębnach obęczowych to będziesz mógł skonsultować swoje podejście do gry czy technikę z Muratem, który jest jednym z najlepszych framedrumerów na świecie. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych niezależnie od "stażu gry".

Bio artysty:

Znany na całym świecie perkusjonista Murat Coskun koncertuje na całym świecie ze swoim solowym programem „Rytmy życia” oraz z międzynarodowymi muzykami i zespołami, takimi jak Giora Feidmann Sextet, z Kudsi Erguner, zespołem Early Music Freiburg i zespołem FisFüz na licznych koncertach i festiwalach, w tym w Mongolii, Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Europie Zachodniej i Wschodniej. Jest współtwórcą płyty Masters of Frame Drums, którą nagrał wspólnie z Glenem Velez, Andreą Piccioni oraz Zoharem Fresco.

Opierając się na studiach etnologii muzyki i studiami orientalnymi, służy jako pośrednik między światami muzycznymi Wschodu i Zachodu, czerpie z dużego repertuaru muzycznego najróżniejszych kultur i zajmuje się wieloma kierunkami stylu, takimi jak jazz, world music, muzyka dawna, klasyczna i eksperymentalna.
Bierze udział w licznych nagraniach płyt oraz produkcjach radiowych i telewizyjnych. Ponadto komponuje muzykę filmową i sceniczną.

Murat Coskun pracuje jako gościnny wykładowca orientalnej perkusji i bębnów ramowych, w tym dla Freiburg Music University, w Popakademie Baden-Wuerttemberg (wykładowca perkusji śródziemnomorskiej) i prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie, w tym w Turcji i Iranie. Jako autor i nauczyciel opracował pierwszą na świecie instruktażową płytę DVD z bębnem ramowym "Finger Dance".
Murat Coskun jest założycielem i dyrektorem międzynarodowego festiwalu bębnów obręczowych Tamburi Mundi, który organizuje od kilkunastu lat we Freiburgu w Niemczech.

Więcej informacji o Muracie znajdziesz na http://www.murat-coskun.eu

Sprawy organizacyjne

Miejsce warsztatu: Bemowskie Centrum Kultury w Warszawie, ul. Górczewska 201 (wejście od ulicy Konarskiego).

Data: 12-13 października 2019

Agenda warsztatu

Sobota

 1. 12.00 – 14.30 Warsztaty
 2. 14.30 – 15.30 przerwa na lunch
 3. 15.30 – 17.30 – warsztaty

Poza programem warsztatowym zapraszamy do udziału  w dwóch imprezach organizowanych przez Bemowskie Centrum Kultury – Muzyczna Podróż dookoła Świata (spotkanie dla dzieci i rodziców z Muratem Coskunem) – godzina 11.00 sobota oraz koncert Murat Coskun i goście – sobota godzina 19.00 – obie imprezy mają charakter otwarty.

Niedziela

 1. 9.30 – 13.00 Warsztaty
 2. 13.00 – 14.30 przerwa na lunch
 3. 14.30 – 17.00 warsztaty

Koszt warsztatu 400 pln

Zaliczka rezerwująca miejsce na warsztacie 100 zł płatna przelewem na konto:  

81 1050 1979 1000 0092 0712 9819

Pracownia Bębnów Jacek Żelazek

Krzewent 55a, 87-820 Kowal

Tytuł wpłaty: „Zaliczka na warsztat Murat Coskun”

Pozostała kwota 300 pln płatna przelewem na ten sam rachunek do 10 października 2019 z tytułem przelewu „warsztat Murat Coskun”

Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia na warsztat proszę kierować na adres jacek@bebnyjackazelazka.pl

Wszelkie pytania proszę kierować na adres jacek@bebnyjackazelazka.pl lub telefonicznie +48 602 499 439 

Osoby, które nie będą miały własnego bębna na warsztacie proszę o jak najszybszy kontakt mailowy tak abyśmy mogli każdemu zapewnić instrument.

Organizator warsztatów: Pracownia Bębnów Jacek Żelazek, współorganizator Bemowskie Centrum Kultury

Organizator Muzycznej Podróży oraz Koncertu Murat Coskun i goście – Bemowskie Centrum Kultury, współorganizator Pracownia Bębnów Jacek Żelazek.

Do zobaczenia :)

Shopping in the store

About me

Contact

Jacek Żelazek - Pracownia bębnów
Silpia Duża 9
29-100 Włoszczowa
Telefon: +48 602 499 439
Email: jacek@bebnyjackazelazka.pl
Copyright © 2017 Jacek Żelazek - Pracownia bębnów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie AMBIcode.pl dla Jacek Żelazek - Pracownia bębnów.