Porady

Strojenie bębna szamańskiego, pierwsze kroki gry na bębnie, rytmy ...

Strojenie bębna szamańskiego

 Publikacja: 03 września 2017 roku

Witaj, strojenie bębna szamańskiego jest podobne w zasadzie do innych instrumentów. Bęben może grać tak jak w danym czasie potrzebujesz, ale może też brzmieć za wysoko, za nisko albo wcale. Jeżeli gra za wysoko to oznacza, że linki są za bardzo naciągnięte i należy je poluźnić. Jeżeli gra za nisko, to oznacza, że linki trzeba naprężyć czyli skrzyżować . Jeżeli nie gra lub dźwięk jest głuch, "kartonowy" to na ogół pomaga naprężenie linki. Oczywiście poprzez linkę zmieniamy naprężenie skóry, przynajmniej w tych bębnach, które ja robię. W bębnach, w których linka jest związana tak, że nie można przenosić jej naprężenia na skórę strojenie odbywa się poprzez podgrzanie skóry lub jej zmoczenie. Podgrzewać należy ostrożnie, aby bębna nie upiec :) Zmoczenie to poprostu potarcie mokrą ręką kilka razy.

Poniżej znajduje się film, na którym pokazuję jak stroi się bębny szamańskie wykonane przeze mnie. Wkrótce nagram dłuższy film, na którym dokładniej zaprezentuję technikę strojenia oraz efekty. 

 

O mnie

Kontakt

Jacek Żelazek - Pracownia bębnów
Krzewent 55a
87- 820 Kowal
Telefon: +48 602 499 439
Email: jacek@bebnyjackazelazka.pl
Copyright © 2017 Jacek Żelazek - Pracownia bębnów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie AMBIcode.pl dla Jacek Żelazek - Pracownia bębnów.
   

Informujemy, że niniejsza strona korzysta z plików cookies. Jest to niezbędne do poprawnego jej działania. Korzystanie z niej jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie plików cookies.