Warsztaty

Zapraszam cię do świata bębnów 

 

Warsztat gry na bębnach obręczowych i tamburello z Andreą Picconi

 Publikacja: 26 września 2022 roku
Zapraszam Cię na warsztat gry na bębnach obręczowych i tamburello oraz wykład na temat prehistorii bębnów ramowych, które poprowadzi włoski mistrz gry na tych instrumentach Andrea Picconi (bio poniżej). Zaprosiłem Andreą ponieważ zachwycił mnie swoją grą na bębnach - kiedy zobaczyłem go z bębnem z rękoma uniesionymi w górze od razu przyszła mi na myśl Cybele i inne boginie, niegdyś opiekunki bębna. Poczułem, że chcę aby również w Polsce powróciły bębny w swojej pierwotnej postaci i sposobie gry. O metodzie Andrei Picconi przeczytasz poniżej.
Bęben obręczowy i tamburello to starożytne instrumenty znane na terenie niemal całego archaicznego świata. Niegdyś były nieodłącznym towarzyszem ceremonii i obrzędów jak również codziennego życia. Dziś wracają do nas. Są coraz częściej wykorzystywane do praktyki rozwoju osobistego, muzykoterapii, w ceremoniach, na scenie jako instrument solowy i akompaniujący.
Warsztat przeznaczony jest dla uczestników na każdym poziomie gry na bębnach również totalnie świeżych ? również dla profesjonalnych muzyków ?
Od autora warsztatów - o metodzie Hand to Hand
Relacja umysł-ciało-instrument, sposób myślenia, oddychanie to filary mojej metody.
Relacja umysł-ciało-instrument jest pierwszym filarem, a można ją uzyskać poprzez taką pozycję ciała i bębna, która pozwala na swobodny przepływ obiema rękami w symetrycznej i równej pozycji, co znacznie zwiększa spektrum dźwięków i zastosowań technicznych. Nazywam to podejście „hand to hand style”.
Nastawienie, właściwa postawa mentalna, drugi filar metody, oznacza skupione i spokojne nastawienie psychiczne, oparte na dowodach naukowych, które pokazują, że umysł i nastawienie mają ogromny wpływ na jakość praktyki, a w konsekwencji na rozwój techniczny i muzyczny.
Oddychanie, podstawa życia nas wszystkich, jest prawdopodobnie najmniej praktykowanym i skonsolidowanym wydarzeniem w naszej praktyce, ale prawidłowe natlenianie jest w stanie aktywować absolutną zdolność do skupienia się i ustawienia w osi triady umysł-ciało-instrument i to tworzy cuda pod względem muzycznym!
Moja metoda ma na celu przełamanie wszystkich barier, które uniemożliwiają rozwój osobisty, a nie naśladownictwo, indywidualnego muzyka, odkrywanie siebie i innych w nowej świadomości i otwieranie drzwi do wszystkich naszych wrodzonych zdolności. Aby wyjaśnić potęgę umysłu, chciałbym zacytować Henry'ego Forda, który pewnego dnia powiedział: „… czy myślisz, że możesz, czy nie, masz rację”.
Bio Andrea Picconi
Andrea Piccioni jest uznanym mistrzem gry na bębnach obręczowych i włoskiego tamburello. Studiował rytmy bębnów ramowych i techniki wykonawcze z Bliskiego Wschodu, Indii, Afryki Północnej,
i Azji Środkowej. Od 2020 roku Andrea Piccioni jest profesorem
bębnów obręczowych w Konserwatorium w Catanzaro, Włochy.
Andrea koncertowała na całym świecie, występowała w prestiżowych miejscach,
i współpracował z wybitnymi międzynarodowymi muzykami, m.in.
w tym Bobby McFerrin, Paul McCandless, Riccardo Tesi, Les Haulz et Les Bas, Gianluigi Trovesi, Sanubar Tursun, Luciano Biondini, Basel Rajoub, Aga Khan Ensemble, Manfred Leuchter, Riccardi Tesi, Lucilla Galeazzi, Caitrìona O’Leary, Donàl Lunny i Wu Man.
Styl Andrei płynnie przekracza granice jazzu, world music, zachodniej muzyki klasycznej i dawnej. Innowacje Andrei podniosły znaczenie tradycyjnych włoskich instrumentów, takich jak tamburello, tammorra, bęben ramowy, harfa żydowska i kastaniety. Został wyróżniona tytułem Mistrza Muzyków przez prestiżową
Inicjatywa Muzyczna Aga Khan.
Andrea wydał płyty DVD i książki dotyczące bębnów obręczowych i języka rytmicznego.
www.andreapiccioni.net
SPRAWY ORGANIZACYJNE
Miejsce: Silpia Duża 9, 29-100 Włoszczowa (Pracownia bębnów Jacka Żelazka)
Czas: 19-20 listopada, od godziny 10.00 w sobotę do niedzieli godzina 17.00.
Koszt: 700 zł - udział w warsztacie
Zakwaterowanie z wyżywieniem (wegetariańskie/wegańskie):
- przyjazd w piątek wieczorem - 390 zł
- przyjazd w sobotę na 10.00 - 240 zł
REZERWACJA:
Napisz maila na adres: 13bebnow@gmail.com oraz dokonaj
opłaty 700 zł za warsztat na rachunek:
81 1050 1979 1000 0092 0712 9819
Jacek Żelazek
Tytuł "warsztat 19-20 listopada".
Opłata za zakwaterowanie na miejscu.
Na miejscu będą bezpłatnie udostępniane bębny do gry na warsztacie. Proszę o info jeśli przyjedziesz bez bębna.
Będzie można zakupić bęben obręczowy wykonany przez mnie www.bebnyjackazelazka.pl lub włoskie tamburello wykonane przez włoskiego mistrza i mojego przyjaciela Bruno Spagna http://www.brunospagna.it/old/
DOJAZD:
jeśli samochód to Silpia Duża 9, 29-100, jeśli komunikacja publiczna to polecam PKP na stację Włoszczowa lub Włoszczowa Północ - odbiorę Cię stamtąd
Kochani, serdecznie zapraszam i do zobaczenia w listopadzie ? 

O mnie

Kontakt

Jacek Żelazek - Pracownia bębnów
Silpia Duża 9
29-100 Włoszczowa
Telefon: +48 602 499 439
Email: jacek@bebnyjackazelazka.pl
Copyright © 2017 Jacek Żelazek - Pracownia bębnów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie AMBIcode.pl dla Jacek Żelazek - Pracownia bębnów.
   

Informujemy, że niniejsza strona korzysta z plików cookies. Jest to niezbędne do poprawnego jej działania. Korzystanie z niej jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie plików cookies.