O nas

Jacek Żelazek bio

 Publikacja: 01 marca 2023 roku

Urodziłem się w 1979 roku. Od najmłodszych lat interesowałem się rzeźbiarstwem i muzyką. Mieszkam we wsi Silpia Duża pomiędzy Górami Świętokrzyskimi a Jurą Krakowsko-Częstochowską. Robię bębny i gram na bębnach. W swoim dorobku mam takie instrumenty jak bębny szamańskie, bębny obręczowe, congi, djembe, bębny basowe, bata, taiko, riqi oraz różne tamburyna.

Kiedy sam nie gram moje bębny grają w Świecie - przy ogniskach, w domach, na scenach, w studiach nagrań... bardzo to lubię.

Na bębnach gram od 14 roku życia. O ile dobrze pamiętam od początku grałem dla kogoś. Tzn. był ktoś kto potrzebował żebym grał. Podobnie zresztą było z robieniem bębnów szamańskich - kiedy zrobiłem pierwszy pojawiło się kilkanaście osób, które chciały, abym zrobił dla nich bęben. To było dla mnie impulsem, aby zacząć robić bębny. Z graniem było podobnie. Grałem dla ludzi i ludzie chcieli, abym dla nich grał. Czasami miało to wymiar duchowy a czasami sprzyjało zabawie.

Bębnami zainteresowałem się dzięki działalności artystycznej Jurka "Słomy" Słomińskiego. Przez wiele lat jego sposób gry na bębnach był dla mnie kierunkiem rozwoju. Moimi bezpośrednimi nauczycielami gry na bębnach obręczowych byli lub są nadal  Murat Coskun (Niemcy/Turcja), Yshai Afterman (Izrael), Zohar Fresco (Izrael), Andrea Piccioni (Włochy), Glen Velez (USA), Philipp Kurzke (Niemcy), na congach - David Saucedo Valle (Meksyk), Nikodem Bąkowski (Polska), Raynaldo Cuza (Cuba) zaś na perkusji - Piotr Biskupski (Polska). Ukończyłem dwuletnie studium gry na bębnach obręczowych Frame Drum Academy we Freiburgu.

Od Pawła "Pabla" Myczkowskiego uczyłem się jak robić bębny. Po pierwszym okresie nauki, nawiązaliśmy stałą współpracę, która w różnej formie trwa do dziś. Jestem mu bardzo wdzięczny za wszystkie wskazówki, których mi udzielił.

Miałem przyjemność współpracy muzycznej z wieloma muzykami, m.in. Davidem Saucedo Valle, Honoratą Kożuchowską, chórem The Voices, Słomą, Don Vasylem, Fleshmob Orchestra, (w składzie: Tadeusz Sudnik, Janusz Smyk, Paweł Prochnowski, Andrzej Rejman, Rafał Smoliński, Zbych Kunkowski), Witkiem Vargasem, Agatą Steczkowską, Pawłem Steczkowskim, Muratem Coskun a w bardzo wczesnej młodości również z Adamem Palmą i Filipem "Wieżą" Różańskim. 

Poza wykonywaniem bębnów i grą na nich prowadzę biogospodarstwo rolnicze oraz hoduję konie rodzimej rasy Konik Polski. A tak w ogóle to jestem jeszcze ojcem trójki wspaniałych dzieci :)) i to jest dopiero wyzwanie życiowe 

O mnie

Kontakt

Jacek Żelazek - Pracownia bębnów
Silpia Duża 9
29-100 Włoszczowa
Telefon: +48 602 499 439
Email: jacek@bebnyjackazelazka.pl
Copyright © 2017 Jacek Żelazek - Pracownia bębnów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie AMBIcode.pl dla Jacek Żelazek - Pracownia bębnów.
   

Informujemy, że niniejsza strona korzysta z plików cookies. Jest to niezbędne do poprawnego jej działania. Korzystanie z niej jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie plików cookies.